Az őszi időjárás fokozatos romlása, a levegő lehűlése és az esőzések megszaporodása sokakat elriaszthat a két kerékre pattanástól, még akkor is, ha egyébként szívesen teker valaki. Kerékpáros berkekben ezzel szemben úgy tartják, hogy nincs rossz idő, ha a ruha megfelelő. Tehát az ősz, a borús idő nem kell, hogy a bicajos szezon végét jelentse, ha ésszerűen öltözködünk fel, és betartjuk a szabályokat! Nagyon jól ki lehet használni ezeket a kissé csípősebb levegőjű napokat is, hogy feltöltekezhessünk még egy kicsit bicajozás közben a szabad levegőn, mielőtt beköszönt a tél, a valódi zord és kellemetlen idő. Ilyenkor, ha enyhébben is, de még kellemesen süt ránk a nap és csodaszép látványt tár elénk a természet ezernyi, pompás, hangulatos színével.
Borongós napok és kerékpározás? Miért ne!
Lendüljünk túl azon, hogy a meleg és verőfényes napsütéses idő végével kiráz minket a hideg a bicajra üléstől! A kerékpározás jó dolog, feltöltődés testnek, léleknek egyaránt. Ne hagyjuk hát, hogy a hidegebbre és szelesebbre forduló idő kedvünket szegje, csak tartsunk be néhány hasznos tanácsot és biztonsági óvintézkedést!
Az őszi szezonban reggel később kel fel a nap, este pedig hamarabb sötétedik. Ennél fogva fokozottan fontos, hogy elsősorban testi épségünket óvva, minden rendben legyen a kerékpár üzembiztos működésével! Ellenőrizzük minden elindulás előtt, hogy a kerékpárlámpa megfelelően működik, és fényvisszaverő kiegészítőkről is gondoskodjunk!
Mivel ősszel gyakoribbak lehetnek az esőzések, emiatt pedig a vizes, csúszós utak – különösen ott, ahol falevelek is ráhullottak -, nem árt, ha egy jó sárvédővel óvjuk a ruházatot, és a kerékpárgumit is lecseréljük egy jobban tapadó felületűre!
Az időjárás viszontagságai és a megfelelő bringás ruházat
A réteges öltözködés alap. Viszont a reggeli és esti hűvösebb levegő miatt nem érdemes lespórolni az ízületeket védő kiegészítő ruházatot, mint például a biciklis kesztyű, illetve a thermo béléssel ellátott kar-, láb- és térdmelegítő, de gondolni kell a könnyen összecsomagolható esőkabátra is, ezek ma már gyorsan beszerezhetőek bármely kerékpár webshopból.
A szaküzletekben beszerezhető, speciális anyagból szakszerűen elkészített, kerékpáros öltözet-kiegészítők remekül elvezetik az izzadságot és gyorsan száradnak, valamint kiváló hőtartással rendelkeznek. Ha 15-20 fok alá megy a hőmérséklet, ajánlott ezeket a darabokat viselni hagyományos öltözetünk mellett.
A ruha alá célszerű ún. aláöltözőt felvenni, esetleg egy hosszú ujjú, thermo béléses mezt. A felsőruházatot kombinálni lehet még thermo béléssel ellátott, kitűnő szélálló anyagból készült kerékpáros széldzsekivel, mely a masszív hidegnek is ellenáll és gyakorta vízálló is.
Alsóruházatból is megtalálhatjuk az évszaknak megfelelő darabot akár sportos, kantáros, akár sima, lezserebb nadrágos kivitelben. Ezek a hűvösebb időre való, kerékpáros nadrágok szintén thermo bélésesek, vannak, melyek streccsesek is, és térdrésznél szélálló anyaggal megerősítettek, hogy védjék az ízületeket.
S ne feledkezzünk meg a kiemelten fontos, megfelelő lábbeliről sem, melyek vízhatlan anyagukkal szintén a lábízületeket hivatottak védeni, és kiváló hőtartók, védik a lábakat a kihűléstől. Igény és pénztárca szerint választhatunk kifejezetten biciklizéshez készített, speciális cipőt, vagy kamáslit, melyet a saját lábbelink fölé húzhatunk fel. Utóbbiakból léteznek magas szárú, ill. bokáig érő darabok, valamint vastag és vékony falúak is, melyeket speciális kivitelezésű kerékpáros zoknival lehet kombinálni.
Hozzászólás